• 27 Yıl Dünya Şampiyonu !!, Mieses, Jacques- Lasker, Emanuel 0-1

    [pgn initialHalfmove=16 autoplayMode=none] [Event "Leipzig m 8990"][Site "Leipzig"][Date "1889.??.??"][Round "8"][White "Mieses, Jacques"][Black "Lasker, Emanuel"][Result "0-1"][ECO "C26"][PlyCount "50"][EventDate "1889.??.??"][EventType "match"][EventRounds "8"][EventCountry "GER"][Source "ChessBase"][SourceDate Read More
  • 1

Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası

Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 08-13 Temmuz 2016 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsünde gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasına tıklayınız.

 

Kahraman Olgaç 8. Anma Satranç Turnuvası

27 Mayıs 2009 tarihinde aramızdan ayrılan Türkiye Satranç Federasyonu Onursal Başkanı Kahraman Olgaç'ı Anma Satranç Turnuvası, 24 Mayıs – 2 Haziran 2016 tarihleri arasında Ankara Asrıçınar Toplantı Salonu'nda gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasına tıklayınız.

 

+.Çeşme Open 26 Haziran'da Başlıyor

Türkiye Satranç Federasyonu ve Çeşme Belediyesi işbirliği ile organize edilen 4. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 20-26 Haziran 2016 tarihleri arasında, Çeşme Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştirilecek.

Turnuva ile ilgili detaylı bilgiye Turnuva Sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Çorum Open 23 Mayıs'da Başlıyor..

Çorum Belediyesinin destekleri ile organize edilen "Çorum Uluslararası Satranç Turnuvası", 23-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi için Turnuva Sayfasına tıklayınız.

Başkent Şubat Elo Turnuvası

Başkent Şubat Elo Turnuvası 7-9 Şubat 2014 tarihlerinde 2 kategori olarak yapılacaktır. A kategorisi 1601 ve üstü B kategorisi 1600 ve altı ELO /UKD puanına sahip oyuncular içindir. Toplam 180 oyuncu ile sınırlanan turnuvamızda sıralama ELO/ UKD puanına göre belirlenecektir. Yönerge ve turnuva kayıt en kısa zamanda sitemizde yayınlanacaktır.

2013 Fıde Dünya Satranç Şampiyonası

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kuvvet derecesine sahip oyuncusu Carlsen, Dünya Satranç Şampiyonu Anand ile unvan maçına çıkıyor

http://chennai2013.fide.com/

Dünya Satranç Şampiyonu Hintli Viswanathan Anand ile dünyada şimdiye kadar elde edilmiş en büyük kuvvet derecesine sahip Norveçli Büyük Usta Mangus Carlsen’i karşı karşıya getirecek 2013 FIDE Dünya Satranç Şampiyonası, Hindistan’ın Chennai kentinde bugün yapılan açılış töreninin ardından 9 Kasım’da oynanacak ilk karşılaşmayla başlıyor.

 

Dünya şampiyonluğu unvanını ilk kez 2007’de Meksika’nın başkenti Meksiko’da, satranç dünyasını tek bir dünya şampiyonluğu unvanı altında birleştirmek amacıyla düzenlenen FIDE Dünya Satranç Şampiyonluğu Turnuvası’nı birinci bitirerek kazanan Anand, 2008 yılında ise unvanını, satranç dünyasının efsanevi isimlerinden eski Dünya Satranç Şampiyonu Garri Kasparov’u yenerek Dünya Şampiyonluğunu kazanmış Rus Vladimir Kramnik’e karşı korudu. Unvanını 2010’da Bulgar Büyük Usta Veselin Topalov’a, 2012’de İsrailli Büyük Usta Boris Gelfand’a karşı başarıyla koruyan Anand, halen Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) kasım ayı dünya kuvvet sıralaması listesinde 8. sırada bulunuyor.